Главная УЗФТШ Задачи УЗФТШ
Задачи УЗФТШ
УЗФТШ - набір учнів на 2014-2015 навчальний рік PDF Печать E-mail

УКРАЇНСЬКА ЗАОЧНА ФІЗИКО - ТЕХНІЧНА ШКОЛА

ПРИ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОМУ ЦЕНТРІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

ФІЛІЯ у м. КИЄВІ ЗАОЧНОЇ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОЇ ШКОЛИ (ЗФТШ)

МОСКОВСЬКОГО ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ (ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ)

ОГОЛОШУЄ НАБІР УЧНІВ

на 2014/2015 навчальний рік

Українська заочна фізико-технічна школа (УЗФТШ) при Фізико-технічному навчально-науковому центрі Національної академії наук України (ФТННЦ НАН України­) проводить набір учнів загальноосвітніх закладів (шкіл, ліцеїв, гімназій і т. ін.) у 8—11-й класи. УЗФТШ є філією ЗФТШ у методичному плані.

Навчання в УЗФТШ платне.

ЗФТШ при МФТІ як державний заклад профільної додаткової освіти діє від 1966 р. За цей час школу закінчило понад 90 тисяч учнів; майже всі її випускники вступають до провідних вищих навчальних закладів країни, а кожний другий студент МФТІ — випускник ЗФТШ.

Науково-методичне керівництво школою виконує Московський фізико-технічний інститут (державний університет), який готує фахівців з наявної лише в МФТІ єдиної спеціальності «Прикладні математика і фізика».

У школі провадиться навчання з 3 предметів науково-технічного напряму — фізики, математики та інформатики. У 8—9-му класах вивчають тільки фізику та математику. В 10—11-му класах додається ще один предмет «Математичні основи інформатики та ІКТ» (інформатика). Учні 10—11-го класів можуть за своїм вибором навчатися або з будь-яких двох предметів, або з усіх трьох предметів водночас (фізика, математика, інформатика). Як виняток, іноді дозволяється навчання з одного предмета.

Мета УЗФТШ при ФТННЦ НАН України — допомогти учням, які цікавляться дисциплінами науково-технічного напрямку, поглибити й систематизувати свої знання з цих предметів, а також сприяти їхньому професійному самовизначенню.

Набір до 8—11-го класів УЗФТШ на 2014/2015 навчальний рік відбувається на такі відділення:

Заочне (індивідуальне навчання). Тел.: (044) 422-95-64, 424-30-25. Прийом на заочне відділення відбувається на конкурсній основі за результатами виконання вступного завдання з фізики й математики (для вступників до 8—9-го класів) або за обраною сукупністю предметів (для вступників до 10—11-го класу), поданого у цьому оголошен­ні. Повна програма навчання розрахована на 4 роки (8—11-й клас), але вступати можна у будь-який із цих класів.

Відповідно до програми УЗФТШ, упродовж навчального року учень має отри­ мувати з кожної теми завдання з фізики, математики й інформатики (5-6 завдань з  фізики та математики для 8—9-го класу, 6-7 завдань з фізики та математики і 4-5 завдань з інформатики для 10—11-го класу), а потім — рекомендовані УЗФТШ авторські розв’язки цих завдань разом із перевіреною­ роботою учня.

Завдання містять теоретичний матеріал, розбір характерних прикладів і задач з  відповідної теми та по 8—12 контрольних запитань і задач для самостійного розв’язання. Це і прості задачі, й складніші (на рівні конкурсних задач до МФТІ).

Завдання УЗФТШ складають досвідчені викладачі кафедр загальної фізики й математики­ МФТІ. Роботи учнів-заочників перевіряють студенти, аспіранти та випускники­ Київського відділення МФТІ (часто — випускники УЗФТШ).

Очно-заочне – для вчителів фізики та математики! - (навчання у факультативних групах). Тел.: (044) 422-95-64, 424-30-25. Факультативні групи можуть бути організовані в будь-якому загальноосвітньо­му закладі одним, двома або трьома викладачами — фізики, математики та інформатики. Керівники факультативу приймають до них учнів, які успішно виконали вступне завдання УЗФТШ. Групу (не менш ніж 5 осіб) приймають до УЗФТШ, якщо директор загальноосвітнього закладу повідомить УЗФТШ прізвища, імена, по батькові її керівників та надасть поіменний список учнів (П.І.Б. повністю із зазначенням класу поточного навчального року та підсумкових оцінок за вступне завдання з обраної сукупності предметів, а також адресу, телефон, факс та e-mail школи). Усі ці матеріали та конверт із маркою вартістю 2 грн 00 коп. для відповіді про прийом до УЗФТШ із зворотною адресою на ім’я одного з керівників слід надіслати до 1 червня 2014 р. на адресу: УЗФТШ, бульвар Вернадського, 36, м. Київ, 03680, МСП (із позначкою «Факультатив»).

Зошити з роботами учнів до УЗФТШ не надсилають. За роботу керівників факультативу може сплачувати загальноосвітній заклад за поданням УЗФТШ при ФТННЦ НАН України як за факультативні заняття.

Керівники факультативів упродовж навчального року отримуватимуть: навчально-методичні матеріали УЗФТШ (програми з фізики, математики та інформатики, завдання­ за темами програми в 3 екземплярах, розв’язання завдань з короткими рекомендаціями щодо оцінювання робіт учнів), інформаційно-рекламні матеріали.

Роботи учнів перевіряють і оцінюють керівники факультативів, а до УЗФТШ надсилають відомості з підсумковими оцінками за кожне завдання і підсумкову відомість за рік.

Гурток сплачує УЗФТШ вартість трьох комплектів методичних матеріалів, поштові витрати.

Програми ЗФТШ при МФТІ є додатковими освітніми програмами і однакові для всіх відділень.

Крім занять за цими програмами, учням УЗФТШ (усіх відділень) пропонують брати участь у зимовій заочній фізико-математичній олімпіаді УЗФТШ, в ін­ших заочних олімпіадах МФТІ та його факультетів; випускникам — в очній фізико-математичній олімпіаді «Фізтех-2014», яка відбувається водночас в МФТІ та м. Києві під час весняних шкільних канікул.

По закінченні навчального року учнів, які успішно виконали програму УЗФТШ за обраною системою навчання, переводять до наступного класу, а випускники 11-го класу отримують Свідоцтво про закінчення школи з підсумковими оцінками з предметів, які вивчали в 11-му класі.

Поза конкурсом (без виконання вступного завдання) до УЗФТШ зараховуються переможці міських, районних, обласних, республіканських олімпіад з фізики, математики та інформатики 2013/2014 навчального року (участь підтвердити довідкою зі школи, копією диплома до 15 травня 2014 p.).

Вступне завдання з обраних предметів учень виконує самостійно. Розв’язання акуратно перепишіть в один шкільний зошит. Дотримуйтеся порядку задач, поданого в завданні. Зошит надішліть у великому конверті простою бандероллю (тільки не скручуйте у трубку). Разом із розв’язанням обов’язково надішліть­ довідку зі школи, в якій навчаєтеся, із зазначенням класу. Довідку наклейте на внутрішній бік обкладинки зошита.

 

До УЗФТШ щороку надходить понад тисяча вступних робіт. Будь ласка, зверніть ува­гу на правильність заповнення анкети! Пишіть охайно, краще друкованими літерами.

УВАГА! Для отримання відповіді на вступне завдання і для відправлення вам перших завдань обов’язково вкладіть разом із зошитом три однакових бандерольних конверти­ розміром 160 × 230 з наклеєними на кожен конверт марками на суму 4 грн 40 коп. На конвертах напишіть свою (одержувача) домашню адресу.

Термін відправлення розв’язання: до 1 травня 2014 року. Вступні роботи не повертаються. Про зарахування буде повідомлено не пізніше­ 1 серпня 2014 року.

Зошит з виконаними завданнями надсилайте на адресу: УЗФТШ, бульвар Вернадського, 36, м. Київ, 03680, МСП.

Наші телефони: (044) 422-95-64, 424-30-25; e-mail: ftcsch@imp.kiev.ua;

сайт: mfti.in.ua

Разом з повідомленням про зарахування до школи вам буде надіслано перші завдання й відомості про порядок і розміри оплати за навчання.

Завдання виконують українською або російською мовою (за вибором учня). Нижче наведено номери вступних завдань з фізики, математики та інформатики.

 

Завантажити завдання та інформацію

 


 

Голосование

Вам больше всего нравится ...